Rewiew: Sharks zahájili sezónu výhrou nad Flames

Mário Oriešek 21.1.2013 0

Zápas sa začal vo vlažnom tempe tak ako býva v prvých zápasoch sezóny zvykom. Po niekoľkých prerušeniach za začalo hrať poriadne, a na našu smolu začo hrať na plné obrátky Calgary. Začali viac strielať, a Niemi nevedele kde mu hlava stojí mal čo robiť aby po chybách svojich spoluhráčov neinkasoval. Po faule na Kipprusofa si išiel sadnúť na trestnú lavicu Martin Havlát. Bránili sme sa dobre vyhadzovali puky von z pásma. no nakoniec sa Flames podarilo usadiť sa na chvílu v pásme a Lee Stempniak prestrelil od modrej všetko čo mu stálo v ceste. 1:0. O zhruba 20 sekúnd si išiel na lavicu hanby sadnúť aj hráč Flames, z presilovky sme nič nevytažili naopak po Giordanovom úniku sme mohli dokonca inkasovať, ale Niemi nytesnil puk aspoň na brvno.

Zloženie presilovkových formáci bolo:

Marleau Thornton Couture Pavelski Boyle

Wingles Havlát Clowe  Vlasic Braun

Pčas 16-tej minúty po dvoch skvelých zásahoch Niemiho keď prakticky sám čelil hráčom Calgary sa naštastie skóre nemenilo.  Po prvej tretine to bolo na strely 16:9 pre Flames, a keby na výsledkovej tabuli svietilo skóre 4:0 nikto by sa nemohol čudovať, len vďaka skvelému Niemimu sme držali nádej na dobrý výsledok, naši hráči slabo korčulovali, forčkovali aj bekčekovali. Proste veľmi slabý úvod z našej strany.

Na začiatku druhej tretiny udpustil rozhodca zákrok vysokou hokejkou teda aj štvor minútové vylúčenie hráčom Flames, preto že Dan Boyle si odniesov z tohto súboja menšiu tržnú ranu. Neskôr sa hralo 4 na 4 a zadák hrajúci prvý zápas NHL, Matt Irwin trafil od modrej iby žrď Kipprusofovej bránky. Počas prvej 12 minútovky sme mali viac šancí aj väčší tlak, ale obrana Calgary dokázala odolať, bolo cítiť odhodlanie našich hráčov ako veľmi chcú vyrovnať. Tlak vyústil do presilovky, a už po 6 sekundách ju využil Patrick Marleau. 1:1. To ale nebolo všetko o zhruba minútku už bolo 1:2, keď Kipprusof neudržal strelu Marc-Eduard Vlasica, a najrýchlejšie sa zorientoval pred bránou Martin Havlát a strelu dorazil. 2 minúty pred koncom druhej časti rozohrali Sharks krásnu akciu. Boyle si vymenili puk z pavelskim ten ho zatiahol do pásma, vrátil nabiehajúcemi Boylovi, ten naznačil strelu ale nahral cez posledného beka Flames na osamoteného Marleaua a pre neho už nebol problém zvýšiť skóre., na dorážku ešte číhal Thornton. 1:3. Neporovnatelne lepšia druhá tretina počas ktorej sme súpera prestrielali 14:4 a otočili skóre z 1:0 na 1:3 bola na konci.

Na začiatku tretej tretiny si opäť išiel na lavicu hanby sadnúť Havlát a počas presilovky musel zase čarovať Niemi keď vyzrel na Iginlu ktorý bol pred ním osamotený. Hra sa potom ukludnila a miestami to už vyzeralo akoby sa už len dohrávalo alebo hráči nemali dostatok síl. 7 minút pred koncom malo Calgary ešte obrovskú šancu zdramatizovať zápas, keď v bránke žralokov bol natlačený už aj Logan Couture ktorý chytil gól. V závere duelu nám Flames ponúkli dvojminútovú výhodu o dvoch hráčov a minútu pred koncom po tom čo si vymenil buk Thornton s Boylom, zadák Sharks zakončil presne a bolo rozhodnuté. 1:4.

V prvom neľahkom zápase sme teda dokázali vyhrať na ľade Calgary Flames, keď sme otočili skore z 1:0 na 1:4. Zápas to bol náročný a ukázal prvé nedostatky, tím najväčším bolo nedostatočné pokrývanie hráčov súper v našom obrannom pásme, až príliš často ostávali hráči osamotený pred Niemi bránkou.

Ďalší zápas je na programe v utoko o 04:00 nášho času proti talentovaným hráčom Edmontonu Oilers.