Prvé dni Thorntona vo Švajčiarsku

Miroslav Šimurka 25.9.2012 0

Každý už dobre vie že kapitán žralokov Joe Thornton momentálne hviezdi vo Švajčiarskej lige. Prečítajte si o jeho príchode do Švajčiarského Davosu a jeho prvom zápase ako aj jeho pocity na krajnu, Davos či hru s Rickom Nashom.

Príchod do Švajčiarska

Kapitán San Jose Sharks dorazil do Švajčiarského Davosu vo štvrtok večer po dlhej takmer dvanasť hodinovej cesty lietadlom zo San Francisca do Zürichu a následnej cesty autom už do samotného Davosu. „Nepotreboval som ani sekundu na rozmýšlanie, za koho by som v prípade lockoutu hral„ vyjadril sa Kanadský útočník, „Veď trávim každý rok v lete štyri až päť týždňov v Davose aby som sa pripravoval na novú sezónu. Vážim si to s trenérom Arno del Curto a s tímom Davosu trénovať; sú to skvelý chalani.„ Ani následne slovami chváli na Švajčiarsko nešetril a nakoniec k téme ešte dodal „Milujem Švajčiarsko a Davos, od kedy som počas posledného lockoutu v lete roku 2004 sem prišiel a spoznal toto miesto.“

V piatok si už Big Joe zatrénoval s tímom a teda aj Rickom Nashom ktorý dorazil deň pred Thorntonom. Počas poslednej výluky Joe Thornton a Rick Nash tvorili veľmi obávané duo a boli základom zisku titulu pre Davosu. „Zažili sme počas posledného lockoutu skvelý čas.„ Povedal kapitán žralokov o sebe a útočníkovi New York Rangers.
V každom zápase vydám pre tím zo seba to najlepšie.“  Povedal na záver, no ešte dodal že si myslí že tento rok lockout nebude trvať celú sezónu.

Prvý zápas, prvý debakel, prvé body

Deň pred zápasom síce Joe Thornton povedal že ešte netuší či sa opäť objavi v útoku s Rickom Nashom, nikto iný však nič iné ani neočakával a týto dvaja samozrejme začali v jednej formácií. Joe Thornton, podľa môjho názoru jednoznačne Top3 tvorca hry na svete však nehral na centri. Joe Thornton a Rick Nash tvorili krídla a centra im robil Čech, Jozef Marha. Tento český útočník zožal od trenéra Davosu takisto veľa slov chváli v rozhovore po zápase.

Duo z NHL však pôsobilo ako z inej planéty a to nie len na ľade ale aj mimo neho. Veď ako často sa stane že novinár po rozhovore rýchlo na mobile zapne foťák a odfotí sa s hráčom? Pri tejto dvojici to bolo úplne normálne. To pravé divadlo sa však odohral na ľade. Počas prvých 10 minút si duo z NHL ešte zvykalo následne sa však naplno rozbehlo a do konca tretiny strelil Rick Nash hattrick, na všetky góly mu prihrával Joe Thornton. V druhej tretine ešte obaja títo hráči prihrávali na gól Burglera. Zápas sa skončil jednoznačním víťazstvom Davosu 9:2.

Rick Nash opísal svoj hattrick veľmi jednoducho. „Keď hráš s Thorntonom, musíš iba čakať na jeho prihrávky.“

Druhý zápas hviezdy NHL v drese Švajčiarského Davosu čaká už dnes. O 19:30 HCD privítaju na svojom ľade momentálne posledné Lugano a dúfajme že sa môžeme tešiť na ďalšie skvelé akcie našeho kapitána.