Review: Sharks vyhrali prvý zápas 3:1 a ujali sa vedenia v sérií

Mário Oriešek 2.5.2013 0

Prvý zápas sme zvládli, podla mňa až trocha bezproblémovo. Vancover sme prakticky k ničom vážnemu nepustili, a keď nás aj dostali pod tlak fantastický Niemi dokázal zasiahnúť. Puk nedokázal pokryť iba pri jednej situácií a pramenil  z toho gól na 1:0. k tomu sa ale dostaneme neskôr poďme pekne od začiatku.

Po úvodných hymnách oboch krajín sa otvorila séria medzi sharks a canucks. Žraloci boli od úvodnu hladnejší po výhre a snažili sa na súpera od úvodu vyvinúť tlak, z čoho bola nakoniec aj presilovka no faul prišiel v strednom pásme na Shepparda. Sharks mali teda presilovku už v tretej minúte, prvá presilovková formácia nič nevymyslela no v polovici presilovky pri miernom prečislení sa k strele od modrej dostal Brent Burns, Luongo však vyrazil puk iba do jazdy Martina Havláta no ten ho nedokázal prekonať. Počas zvyšku prvej tretiny mali viac z hry naši žraloci no gólovo sa presadiť nedokázali, niekoľko šanci si vytvorili aj kosatky no Niemi chytil všetkých 9striel bez problémov.

Pri prvej presilovke Canucks sa po skrumáži ocitol pred Niemiho bránkou osamotený Henrik Sedin no správny moment na strelu preváhal a potom to mal Niemi už omnoho jednoduchšie. Po chybe Vlasica pri rozohrávke sa pri mantineli dostal k puku Burrows odkial prešil skoro až zabránku odtial sa po jeho nahrávke dostal puk až medzi kruhy kde mal ideálnu šancu skórovať Edler no jeho puk Niemi presne vytesnil a potom stálo pri nás obrovské šťastie keď puk skončil na vrchu bránky a nespadol tak priamo do nej. Tlak Canucks sa začal stupňovať, nasledovala ďalšia veľká šanca tentokrát ju spálil Bieksa po dobrom prieniku Hansena po pravej strane, no Niemi puk neudržal a po skrumáži pred jeho bránkou sa puk nakoniec dostal až za jeho chrbát a aj za chrbát v bránke ležiaceho Coutura. Písala sa teda 33. minúta a ukazovateľ skóre písal 1:0 pre domácich. V čase 36:00 si išiel po faule na Logan Coutura sadnúť na trestnú lavicu Kassian, a žraloci dostali už tretiu možnosť zahrať si presilovku, a po peknej akcii celej prvej formácie sa pri ľavom kruhu dostal k puku faulovaný Couture a ten nechytateľnou strelou poslal zápas opäť do nerozhodného stavu. Do konca tretiny ostávalo niečo menej ako pri a pol minúty.

Až do ďalšieho gólu sa hral viac silovejší hokej s mnohým krásnymi hitmi, ako hra na to kto dá gól. Ten prišiel v 50. minúte, a šťastným strelcom sa stal Dan Boyle, gól to bol podobný ako ten na 1:0, no s tým rozdielom že Vancover si nedal gól vlastný ako Raffi Torres. Do konca zápasu teda ostávalo viac ako 10 minút a na ťahu boli domáci, no tí sa nedokázali dostať do žiadnej väčšej šance a tak prišiel trest v podobe gólu.  Za bránkou sa dostal k puku Torres posunul ho na modrú čiaru Vlasicovi, ten späť za bránku kde už bol Couture od neho išla zadovka na Patricka krotý s miernou pomocou brániaceho Hamhuisa dal gól. Do konca zápasu ostávali päť a pol minúty a žralokov čakala náročná úloha, ustrážiť vedenie. Vancouver si vipracoval viacero šancí, jeho hráči to skúšali aj bez bránkára no Niemiho sa im nepodarilo prekonať a skóre sa už nezmenilo Sharks dokráčali k prvému víťazstvu v sérií. Čiernym bodom je zranenie Havláta ešte z prvej tretiny. Ide o nešpecifikované zranenie, no verím že to nebude nič vážne.